Dlaczego warto założyć własną stronę?

Dlaczego warto założyć własną stronę?

Niezależnie od tego czy ktoś potrzebuje strony dla swojej firmy czy też prywatnej wizytówki, posiadanie w dzisiejszych czasach własnej strony internetowej jest na tyle łatwe do ogarnięcia, że błędem jest z tego nie skorzystać.

Dzięki stronie można zdobyć nowych klientów, jak również zarobić na wszystkich osobach, które będą zainteresowane treściami tworzonymi przez autora strony. Dodatkowo już w kilka dni po zleceniu stworzenia strony internetowej można cieszyć się działającym projektem. Oczywiście, w przypadku skomplikowanych funkcji lub niestandardowych rozwiązań termin ten może się wydłużyć, ale na pewno będzie się zadowolonym z efektu końcowego.

Ile kosztuje utrzymanie strony?

Oprócz pieniędzy, które trzeba przeznaczyć na stworzenie strony www, nie można zapominać również o kosztach jej późniejszego utrzymania. Na szczęście nie są to wysokie kwoty, bo jeżeli wykupi się niedrogi serwer w zaufanej firmie, to jego koszt zamknie się w kwocie niewiele ponad stu złotych. Do tego dochodzi konieczność utrzymania domeny, co w zależności od wybranego adresu (na przykład nazwa domeny.pl, .com lub.info) może wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych rocznie. W przypadku firm, które mogą sobie to wrzucić w koszty, nie są to szczególnie odczuwalne pieniądze.

Również osoby prywatne chcące zacząć działania w internecie nie powinny narzekać na ich wysokość, szczególnie że jeden serwer umożliwi przechowywanie nawet kilku lub kilkunastu stron internetowych. Wszystko tak naprawdę zależy od tego czy będą to proste wizytówki lub strony sprzedażowe, rozbudowane sklepy internetowe czy portale odwiedzane każdego dnia przez wielu użytkowników.

2 Komentarze do “Dlaczego warto założyć własną stronę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *